Kalori nasi

1 bahagian sampingan nasi

103 kalori

nasi masak · kira-kira 110 g

Protein
1.8 g
Karbohidrat
22.7 g
Lemak
0.2 g
Serat
0.7 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

nasi masak · satu item atau bahagian ≈ 110 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian sampingan nasi(55 g)51 kalori
1 bahagian sampingan nasi(110 g)103 kalori
2 bahagian sampingan nasi(220 g)205 kalori
3 bahagian sampingan nasi(330 g)308 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

nasi masak · 1 bahagian sampingan nasi (110 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga103 kcal93 kcal
Protein1.8 g1.7 g
Karbohidrat22.7 g20.6 g
Lemak0.2 g0.2 g
Serat0.7 g0.6 g
Gula0.1 g0.1 g
garam0.01 g0.01 g

Kalori nasi setiap hidangan

1 bahagian sampingan nasi mengandungi tentang 103 kalori. Contohnya ialah bahagian sampingan 110 g nasi rebus, tanpa lemak atau sos tambahan.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 1.8 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 93 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa banyak kalori dalam sepinggan nasi?

Pinggan boleh memuatkan jumlah yang sangat berbeza. Di sini bahagian sampingan kecil ialah 70 g, sederhana 110 g dan besar 150 g nasi masak. Pilih berbilang bahagian untuk hidangan yang lebih besar. Hasilnya meliputi nasi, bukan keseluruhan hidangan.

Kenapa kalori nasi kering dan masak berbeza?

Beras menyerap air semasa memasak. Oleh itu, berat beras kering dan masak yang sama mewakili jumlah beras yang berbeza. Kalkulator ini menggunakan nasi masak sahaja. Gunakan label bungkusan semasa mengira resipi daripada beras kering.

Adakah hasilnya termasuk sos atau minyak masak?

Tidak. Masukkan sos, minyak, mentega dan bahan-bahan lain secara berasingan. Nasi goreng dan risotto adalah hidangan lengkap: cari entri mereka sendiri dalam kalkulator kalori makanan.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 70 g · Sederhana 110 g · besar 150 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini