Kalori pasta

1 bahagian pasta

178 kalori

makaroni masak · kira-kira 175 g

Protein
6.8 g
Karbohidrat
34.9 g
Lemak
0.6 g
Serat
1.8 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

makaroni masak · satu item atau bahagian ≈ 175 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian pasta(88 g)89 kalori
1 bahagian pasta(175 g)178 kalori
2 bahagian pasta(350 g)356 kalori
3 bahagian pasta(525 g)534 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

makaroni masak · 1 bahagian pasta (175 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga178 kcal102 kcal
Protein6.8 g3.9 g
Karbohidrat34.9 g19.9 g
Lemak0.6 g0.3 g
Serat1.8 g1 g
Gula0.3 g0.2 g
garam0.01 g0 g

Kalori pasta setiap hidangan

1 bahagian pasta mengandungi tentang 178 kalori. Contohnya ialah 175 g makaroni yang dimasak tanpa sos. Semua saiz bahagian merujuk kepada pasta yang telah dimasak.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 6.8 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 102 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
makaroni masak(175 g)178 kalori
Makaroni gelap masak(175 g)186 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar bahagian pasta yang dimasak?

Pilih kecil (135 g), sederhana (175 g) atau besar (200 g). Contohnya menggunakan makaroni. Bentuk pasta, masa memasak dan air yang diserap mempengaruhi berat bahagian sebenar.

Bolehkah saya menggunakan angka pada bungkusan pasta kering?

Nilai pakej biasanya merujuk kepada pasta kering melainkan dinyatakan sebaliknya. Memasak menambah air dan berat. Jangan gabungkan nilai pemakanan pasta kering dengan berat pasta yang dimasak. Kalkulator ini menggunakan pasta masak.

Adakah sos pasta disertakan?

Tidak. Masukkan sos bolognese, pesto, krim atau keju parut secara berasingan. Jika anda menggunakan nilai pemakanan untuk hidangan pasta yang lengkap, jangan kira pasta dan sosnya untuk kali kedua.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 135 g · Sederhana 175 g · besar 200 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini