Kalori pisang

1 pisang

109 kalori

Pisang segar · kira-kira 125 g

Protein
1.5 g
Karbohidrat
22.9 g
Lemak
0.5 g
Serat
2.3 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Pisang segar · satu item atau bahagian ≈ 125 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ pisang(63 g)55 kalori
1 pisang(125 g)109 kalori
2 pisang(250 g)219 kalori
3 pisang(375 g)328 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Pisang segar · 1 pisang (125 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga109 kcal88 kcal
Protein1.5 g1.2 g
Karbohidrat22.9 g18.3 g
Lemak0.5 g0.4 g
Serat2.3 g1.8 g
Gula16.9 g13.5 g
garam0.02 g0.01 g

Kalori pisang setiap hidangan

1 pisang mengandungi tentang 109 kalori. Contohnya ialah pisang yang dikupas sederhana. Berat 125 g yang boleh dimakan tidak termasuk kulitnya.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 1.5 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 88 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa banyak kalori dalam pisang kecil atau besar?

Pilih kecil, sederhana atau besar. Berat contoh Fineli ialah 100, 125 dan 150 g tanpa kulit. Saiz ini adalah anggaran visual; pisang yang kelihatan serupa mungkin mempunyai berat jumlah yang berbeza.

Bagaimana saya mengira setengah pisang?

Pilih ½ untuk mengurangkan separuh kalori dan nutrien untuk saiz yang dipilih. Anda juga boleh memasukkan 1.5 untuk satu setengah pisang.

Bolehkah saya menggunakan ini untuk smoothie atau kerepek pisang?

Untuk smoothie, kira pisang segar di sini dan tambah susu, yogurt dan bahan-bahan lain secara berasingan. Kerepek pisang dan pisang kering memerlukan nilai pemakanan atau label pakejnya sendiri.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 100 g · Sederhana 125 g · besar 150 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini