Kalori kentang

1 kentang rebus

45 kalori

Direbus dan dikupas · kira-kira 60 g

Protein
1.1 g
Karbohidrat
9.3 g
Lemak
0.1 g
Serat
0.6 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Direbus dan dikupas · satu item atau bahagian ≈ 60 g

JumlahKalori, lebih kurang.
1 kentang rebus(60 g)45 kalori
2 kentang rebus(120 g)90 kalori
3 kentang rebus(180 g)136 kalori
4 kentang rebus(240 g)181 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Direbus dan dikupas · 1 kentang rebus (60 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga45 kcal75 kcal
Protein1.1 g1.9 g
Karbohidrat9.3 g15.5 g
Lemak0.1 g0.1 g
Serat0.6 g1 g
Gula0.4 g0.6 g
garam0 g0 g

Kalori kentang setiap hidangan

1 kentang rebus mengandungi tentang 45 kalori. Contohnya adalah satu kentang rebus sederhana, dikupas dengan kira-kira 60 g berat boleh dimakan.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 1.1 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 75 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Apakah saiz kentang yang dimaksudkan dengan sekeping?

Satu keping ialah contoh kentang rebus sederhana Fineli, 60 g tanpa kulit. Gunakan separuh keping untuk kentang yang sangat kecil atau lebih daripada satu untuk yang jelas lebih besar. Ini adalah anggaran visual dan bukannya ukuran yang tepat.

Bolehkah saya menggunakan ini untuk kentang tumbuk?

Tidak langsung. Susu dan lemak boleh mengubah hasilnya. Cari kentang tumbuk dalam kalkulator kalori makanan atau tambah bahan dalam resipi anda sendiri.

Bagaimana pula dengan kentang panggang, kentang goreng atau kentang goreng?

Penyediaan mereka dan kemungkinan tambahan lemak berbeza daripada kentang rebus. Gunakan entri untuk makanan tertentu. Kalkulator ini tidak termasuk mentega, sos atau tambahan lain.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Sederhana 60 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini