Kalori Roti bakar

1 hidangan

77 kalori

Roti bakar, roti bakar oat, Tepung oat, emping oat · kira-kira 30 g

Protein
2.4 g
Karbohidrat
13.7 g
Lemak
1 g
Serat
1.1 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Roti bakar, roti bakar oat, Tepung oat, emping oat · satu item atau bahagian ≈ 30 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(15 g)38 kalori
1 hidangan(30 g)77 kalori
2 bahagian(60 g)153 kalori
3 bahagian(90 g)230 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Roti bakar, roti bakar oat, Tepung oat, emping oat · 1 hidangan (30 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga77 kcal255 kcal
Protein2.4 g8.1 g
Karbohidrat13.7 g45.7 g
Lemak1 g3.4 g
Serat1.1 g3.8 g
Gula1.1 g3.8 g
garam0.37 g1.22 g

Kalori Roti bakar setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 77 kalori. Rekod sumber: Roti bakar, roti bakar oat, Tepung oat, emping oat. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 30 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 2.4 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 255 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Roti bakar, roti bakar oat, Tepung oat, emping oat(30 g)77 kalori
Roti bakar, roti bakar gandum(30 g)84 kalori
Roti bakar, roti bakar graham(30 g)86 kalori
Roti bakar, roti bakar rai(30 g)85 kalori
Roti bakar, roti bakar pelbagai bijirin(30 g)80 kalori
Roti bakar, tinggi serat, rendah natrium(30 g)81 kalori
Roti bakar, tanpa gluten, mengandungi kanji gandum(30 g)65 kalori
Roti bakar, roti bakar pelbagai bijirin, Fazer Roast Rolls(30 g)81 kalori
Roti bakar, roti bakar rai, Fazer Roast Rolls(30 g)78 kalori
Roti bakar, roti bakar pelbagai bijirin, Fazer Alku(30 g)85 kalori
Roti bakar, roti bakar rai, fazer(30 g)69 kalori
Roti bakar, roti bakar oat, Fazer Kaurapaahto(30 g)82 kalori
Roti bakar, roti bakar graham, Fazer Täysjyväpaahto(30 g)82 kalori
Roti bakar, roti bakar gandum, fazer(30 g)79 kalori
Roti bakar, roti bakar gandum, Vaasan Arkipaahto(30 g)79 kalori
Roti bakar, roti bakar graham, Vaasan Arkipaahto(30 g)75 kalori
Roti bakar, roti bakar rai, Vaasan 100% Ruispaahto(30 g)76 kalori
Roti bakar, oat dan keju, Fazer Roast Rolls(30 g)84 kalori
Roti bakar, roti bakar graham, Vaasan Isopaahto(30 g)76 kalori
Roti bakar, roti bakar pelbagai bijirin, Vaasan Isopaahto(30 g)87 kalori
Roti bakar, roti bakar bijirin penuh, Vaasan 100% Täysjyväpaahto(30 g)83 kalori
Roti bakar, roti bakar gandum, McEnnedy Sliced Brown Bread, lidl, tinggi natrium(30 g)82 kalori
Roti bakar, roti bakar pelbagai bijirin, Fazer Viisi Viljaa(30 g)81 kalori
Roti bakar, roti bakar keju, Linkosuo(30 g)78 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (30 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 20 g · Sederhana 30 g · besar 40 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini