Kalori Pai jem

1 hidangan

365 kalori

Pai jem, doh asas roti manis, susu rendah lemak · kira-kira 120 g

Protein
9.5 g
Karbohidrat
63.8 g
Lemak
7 g
Serat
2.7 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Pai jem, doh asas roti manis, susu rendah lemak · satu item atau bahagian ≈ 120 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(60 g)183 kalori
1 hidangan(120 g)365 kalori
2 bahagian(240 g)730 kalori
3 bahagian(360 g)1,095 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Pai jem, doh asas roti manis, susu rendah lemak · 1 hidangan (120 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga365 kcal304 kcal
Protein9.5 g7.9 g
Karbohidrat63.8 g53.1 g
Lemak7 g5.8 g
Serat2.7 g2.3 g
Gula14.4 g12 g
garam0.35 g0.29 g

Kalori Pai jem setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 365 kalori. Rekod sumber: Pai jem, doh asas roti manis, susu rendah lemak. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 120 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 9.5 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 304 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Pai jem, doh asas roti manis, susu rendah lemak(120 g)365 kalori
Pai jem, doh asas roti manis, susu tanpa lemak(120 g)358 kalori
Pai jem, kerak doh rapuh bermentega(120 g)442 kalori
Pai jem, kerak doh rapuh, tanpa gluten, mengandungi kanji gandum(120 g)316 kalori
Pai jem, doh asas roti manis, tanpa gluten, mengandungi kanji gandum dan susu(120 g)309 kalori
Pai jem, kerak doh rapuh bermentega, secara semula jadi tanpa gluten(120 g)413 kalori
Pai jem, doh asas roti manis, susu penuh krim(120 g)371 kalori
Pai jem, kerak doh rapuh dengan susu masam(120 g)418 kalori
Pai jem, doh asas roti manis, susu tanpa lemak, dimaniskan dengan fruktosa(120 g)292 kalori
Pai jem, doh asas roti manis, susu penuh krim, dimaniskan dengan fruktosa(120 g)298 kalori
Pai jem, doh asas roti manis, susu rendah lemak, dimaniskan dengan fruktosa(120 g)294 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (120 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 80 g · Sederhana 120 g · besar 160 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini