Kalori Pai epal

1 hidangan

290 kalori

Pai epal, doh asas roti manis, susu rendah lemak · kira-kira 120 g

Protein
7.2 g
Karbohidrat
51.4 g
Lemak
5.3 g
Serat
2.5 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Pai epal, doh asas roti manis, susu rendah lemak · satu item atau bahagian ≈ 120 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(60 g)145 kalori
1 hidangan(120 g)290 kalori
2 bahagian(240 g)581 kalori
3 bahagian(360 g)871 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Pai epal, doh asas roti manis, susu rendah lemak · 1 hidangan (120 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga290 kcal242 kcal
Protein7.2 g6 g
Karbohidrat51.4 g42.8 g
Lemak5.3 g4.4 g
Serat2.5 g2.1 g
Gula14 g11.6 g
garam0.25 g0.21 g

Kalori Pai epal setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 290 kalori. Rekod sumber: Pai epal, doh asas roti manis, susu rendah lemak. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 120 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 7.2 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 242 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Pai epal, doh asas roti manis, susu rendah lemak(120 g)290 kalori
Pai epal, kerak doh rapuh bermentega(120 g)241 kalori
Pai epal, kerak doh rapuh dengan susu masam(120 g)379 kalori
Pai epal, kerak doh rapuh bermentega, tanpa gluten, mengandungi kanji gandum(120 g)272 kalori
Pai epal, doh asas roti manis, tanpa gluten, mengandungi kanji gandum dan susu(120 g)289 kalori
Pai epal, kerak doh rapuh bermentega, secara semula jadi tanpa gluten(120 g)261 kalori
Pai epal, doh asas roti manis, secara semula jadi tanpa gluten, mengandungi susu(120 g)269 kalori
Pai epal, doh asas roti manis, susu penuh krim(120 g)295 kalori
Pai epal, lembut, susu rendah lemak(120 g)270 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (120 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 80 g · Sederhana 120 g · besar 160 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini