Kalori Sosej bologna berbentuk gelang

1 hidangan

286 kalori

sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, direbus · kira-kira 125 g

Protein
12.1 g
Karbohidrat
9.5 g
Lemak
19.8 g
Serat
0.2 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, direbus · satu item atau bahagian ≈ 125 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(63 g)143 kalori
1 hidangan(125 g)286 kalori
2 bahagian(250 g)572 kalori
3 bahagian(375 g)858 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, direbus · 1 hidangan (125 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga286 kcal229 kcal
Protein12.1 g9.7 g
Karbohidrat9.5 g7.6 g
Lemak19.8 g15.8 g
Serat0.2 g0.1 g
Gula0.9 g0.7 g
garam2.5 g2 g

Kalori Sosej bologna berbentuk gelang setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 286 kalori. Rekod sumber: sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, direbus. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 125 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 12.1 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 229 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, direbus(125 g)286 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, dibakar atas gril(125 g)307 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, digoreng(125 g)350 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, dibakar dalam ketuhar, dengan keju dan Mustard(125 g)329 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, digoreng tanpa lemak(125 g)318 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, mengandungi keju(125 g)294 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, nilai purata(125 g)286 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, ringan, nilai purata(125 g)202 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, ringan, dibakar atas gril(125 g)217 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, mengandungi keju, dibakar atas gril(125 g)316 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, ringan, dibakar dalam ketuhar(125 g)217 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, dibakar dalam ketuhar(125 g)307 kalori
sosej, Sosej bologna berbentuk gelang, mengandungi keju, dibakar dalam ketuhar(125 g)316 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (125 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 70 g · Sederhana 125 g · besar 250 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini