Kalori Susu kultur Finland (piimä)

1 hidangan

77 kalori

susu masam berfermentasi, lemak 0.8% · kira-kira 200 g

Protein
6.9 g
Karbohidrat
7.2 g
Lemak
1.6 g
Serat
0 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

susu masam berfermentasi, lemak 0.8% · satu item atau bahagian ≈ 200 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(100 g)38 kalori
1 hidangan(200 g)77 kalori
2 bahagian(400 g)154 kalori
3 bahagian(600 g)231 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

susu masam berfermentasi, lemak 0.8% · 1 hidangan (200 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga77 kcal38 kcal
Protein6.9 g3.4 g
Karbohidrat7.2 g3.6 g
Lemak1.6 g0.8 g
Serat0 g0 g
Gula7.2 g3.6 g
garam0.24 g0.12 g

Kalori Susu kultur Finland (piimä) setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 77 kalori. Rekod sumber: susu masam berfermentasi, lemak 0.8%. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 200 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 6.9 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 38 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
susu masam berfermentasi, lemak 0.8%(200 g)77 kalori
susu masam berfermentasi, vitamin D 1 ug(200 g)60 kalori
susu masam berfermentasi, susu mentega(200 g)69 kalori
susu masam berfermentasi, acidophilus, lemak 2.5%, vitamin D 1 ug, probiotik(200 g)102 kalori
susu masam berfermentasi, tanpa lemak, rendah laktosa, vitamin D 1 ug(200 g)58 kalori
susu masam berfermentasi, tanpa lemak, organik, tanpa vitamin D tambahan(200 g)60 kalori
susu masam Gefilus, skim, lemak 0.1(270 g)81 kalori
susu masam berfermentasi, tanpa lemak, tanpa laktosa, vitamin D 1 ug(200 g)51 kalori
susu masam berfermentasi, acidophilus dan bifidus, lemak 2.5%, vitamin D 1 ug, probiotik(200 g)102 kalori
susu masam berfermentasi, acidophilus dan bifidus, lemak 2%, probiotik(200 g)100 kalori
susu masam berfermentasi, lemak 1%, rendah laktosa, vitamin D 1 ug(200 g)85 kalori
susu masam berfermentasi, acidophilus dan bifidus, lemak 2%, vitamin D 1 ug, probiotik(200 g)100 kalori
susu masam berfermentasi, acidophilus dan bifidus, lemak 1.5%, vitamin D 1 ug, probiotik(200 g)91 kalori
susu masam berfermentasi, lemak 2%, rendah laktosa, vitamin D 1 ug(200 g)100 kalori
susu masam berfermentasi, lemak 2%(200 g)100 kalori
susu masam berfermentasi, acidophilus dan bifidus, lemak 1.5%, rendah laktosa, probiotik(200 g)91 kalori
susu masam berfermentasi, tanpa lemak, Valio Eila, tanpa laktosa, vitamin D 2 ug(200 g)60 kalori
susu masam berfermentasi, Gefilus bilberi/mangga, rendah laktosa, vitamin D 1 ug(200 g)104 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (200 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Kandungan lemak, pemanis dan ramuan mempengaruhi nilai pemakanan. Jadual menerangkan produk Fineli yang dinamakan. Label bungkusan anda ialah sumber yang lebih khusus; kira bahan tambahan di atas makanan secara berasingan.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 150 g · Sederhana 200 g · besar 400 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini