Kalori Sos putih

1 sudu besar

18 kalori

Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan lemak · kira-kira 15 g

Protein
0.6 g
Karbohidrat
1.4 g
Lemak
1.1 g
Serat
0 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan lemak · satu item atau bahagian ≈ 15 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ sudu besar(8 g)9 kalori
1 sudu besar(15 g)18 kalori
2 sudu besar(30 g)37 kalori
3 sudu besar(45 g)55 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan lemak · 1 sudu besar (15 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga18 kcal123 kcal
Protein0.6 g3.8 g
Karbohidrat1.4 g9.4 g
Lemak1.1 g7.7 g
Serat0 g0.2 g
Gula0.7 g5 g
garam0.09 g0.59 g

Kalori Sos putih setiap hidangan

1 sudu besar mengandungi tentang 18 kalori. Rekod sumber: Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan lemak. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 15 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 0.6 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 123 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan lemak(15 g)18 kalori
Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung(15 g)10 kalori
Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan mentega(15 g)15 kalori
Sos putih, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan minyak(15 g)15 kalori
sos putih dengan bayam, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung(15 g)9 kalori
Sos putih, susu tanpa lemak, dipekatkan dengan tepung dan lemak(15 g)16 kalori
Sos putih, susu penuh krim, dipekatkan dengan tepung dan lemak(15 g)21 kalori
sos putih dengan keju, susu rendah lemak, dipekatkan dengan tepung dan mentega(15 g)24 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu sudu besar (15 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Berat bagi setiap sudu bergantung pada makanan, jadi minyak dan sos tidak mempunyai berat gram yang sama. Ramuan dan kandungan lemak berbeza-beza. Gunakan label produk anda jika tersedia.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Tablespoon 15 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini