Kalori Latte

1 cawan

135 kalori

kafe latte, tanpa pemanis tambahan, susu penuh krim · kira-kira 300 g

Protein
6.6 g
Karbohidrat
10.3 g
Lemak
7.4 g
Serat
0 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

kafe latte, tanpa pemanis tambahan, susu penuh krim · satu item atau bahagian ≈ 300 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ cawan(150 g)68 kalori
1 cawan(300 g)135 kalori
2 cawan(600 g)270 kalori
3 cawan(900 g)405 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

kafe latte, tanpa pemanis tambahan, susu penuh krim · 1 cawan (300 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga135 kcal45 kcal
Protein6.6 g2.2 g
Karbohidrat10.3 g3.4 g
Lemak7.4 g2.5 g
Serat0 g0 g
Gula10.3 g3.4 g
garam0.23 g0.08 g

Kalori Latte setiap hidangan

1 cawan mengandungi tentang 135 kalori. Rekod sumber: kafe latte, tanpa pemanis tambahan, susu penuh krim. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 300 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 6.6 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 45 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
kafe latte, tanpa pemanis tambahan, susu penuh krim(300 g)135 kalori
kafe latte, tanpa pemanis tambahan, susu tanpa lemak(300 g)74 kalori
kafe latte, tanpa pemanis tambahan, susu rendah lemak(300 g)98 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu cawan (300 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Pemilih saiz menunjukkan isipadu cawan atau gelas. Pengiraan menggunakan berat sumber minuman ini, bukannya menganggap semua cecair mempunyai berat yang sama. Kira susu, gula dan bahan tambahan lain secara berasingan melainkan ia termasuk dalam rekod sumber.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: 200 ml 200 g · 300 ml 300 g · 400 ml 400 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini