Kalori Gulungan telur dadar

1 hidangan

471 kalori

Gulungan telur dadar, inti salmon · kira-kira 200 g

Protein
16.4 g
Karbohidrat
17.6 g
Lemak
37.1 g
Serat
0.7 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Gulungan telur dadar, inti salmon · satu item atau bahagian ≈ 200 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(100 g)235 kalori
1 hidangan(200 g)471 kalori
2 bahagian(400 g)941 kalori
3 bahagian(600 g)1,412 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Gulungan telur dadar, inti salmon · 1 hidangan (200 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga471 kcal235 kcal
Protein16.4 g8.2 g
Karbohidrat17.6 g8.8 g
Lemak37.1 g18.6 g
Serat0.7 g0.4 g
Gula6 g3 g
garam1.48 g0.74 g

Kalori Gulungan telur dadar setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 471 kalori. Rekod sumber: Gulungan telur dadar, inti salmon. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 200 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 16.4 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 235 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Gulungan telur dadar, inti salmon(200 g)471 kalori
Gulungan telur dadar, inti ham(200 g)393 kalori
Gulungan telur dadar, inti sayur dan cendawan(200 g)255 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (200 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 100 g · Sederhana 200 g · besar 300 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini