Kalori Hati

1 hidangan

205 kalori

Hati, daging lembu · kira-kira 150 g

Protein
30.5 g
Karbohidrat
7.5 g
Lemak
5.7 g
Serat
0 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Hati, daging lembu · satu item atau bahagian ≈ 150 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(75 g)102 kalori
1 hidangan(150 g)205 kalori
2 bahagian(300 g)410 kalori
3 bahagian(450 g)615 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Hati, daging lembu · 1 hidangan (150 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga205 kcal137 kcal
Protein30.5 g20.3 g
Karbohidrat7.5 g5 g
Lemak5.7 g3.8 g
Serat0 g0 g
Gula0 g0 g
garam0.23 g0.15 g

Kalori Hati setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 205 kalori. Rekod sumber: Hati, daging lembu. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 150 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 30.5 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 137 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Hati, daging lembu(150 g)205 kalori
Hati, daging babi(150 g)201 kalori
Hati, ayam(150 g)173 kalori
Hati, rusa kutub(150 g)178 kalori
Hati, nilai purata(150 g)198 kalori
Hati, direbus, garam(150 g)281 kalori
Hati, direbus, tanpa garam tambahan(150 g)283 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (150 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Makanan mentah dan dimasak, kandungan lemak serta cecair dalam tin berbeza-beza. Nama sumber mengenal pasti cara penyediaan yang dipilih. Kira sos dan hidangan sampingan secara berasingan melainkan ia termasuk dalam rekod sumber.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 100 g · Sederhana 150 g · besar 200 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini