Kalori Pistasio

1 hidangan

290 kalori

kekacang, kacang pistachio · kira-kira 50 g

Protein
10.7 g
Karbohidrat
8.4 g
Lemak
23 g
Serat
5.2 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

kekacang, kacang pistachio · satu item atau bahagian ≈ 50 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(25 g)145 kalori
1 hidangan(50 g)290 kalori
2 bahagian(100 g)581 kalori
3 bahagian(150 g)871 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

kekacang, kacang pistachio · 1 hidangan (50 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga290 kcal581 kcal
Protein10.7 g21.4 g
Karbohidrat8.4 g16.7 g
Lemak23 g46 g
Serat5.2 g10.3 g
Gula3.9 g7.8 g
garam0 g0 g

Kalori Pistasio setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 290 kalori. Rekod sumber: kekacang, kacang pistachio. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 50 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 10.7 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 581 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
kekacang, kacang pistachio(50 g)290 kalori
kekacang, kacang pistachio, garam(50 g)290 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (50 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Produk tanpa kulit, dipanggang, ditambah garam atau dimaniskan boleh berbeza. Berat bagi setiap sudu menggunakan ukuran dalam rekod ini: sudu rata dan sudu penuh bertimbun tidak mempunyai berat yang sama. Semak label produk anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 20 g · Sederhana 50 g · besar 100 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini