Kalori Sosej untuk dipanggang

1 hidangan

280 kalori

sosej untuk dipanggang, digoreng · kira-kira 100 g

Protein
11 g
Karbohidrat
8.9 g
Lemak
22.5 g
Serat
0.2 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

sosej untuk dipanggang, digoreng · satu item atau bahagian ≈ 100 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(50 g)140 kalori
1 hidangan(100 g)280 kalori
2 bahagian(200 g)561 kalori
3 bahagian(300 g)841 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

sosej untuk dipanggang, digoreng · 1 hidangan (100 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga280 kcal280 kcal
Protein11 g11 g
Karbohidrat8.9 g8.9 g
Lemak22.5 g22.5 g
Serat0.2 g0.2 g
Gula1.2 g1.2 g
garam1.99 g1.99 g

Kalori Sosej untuk dipanggang setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 280 kalori. Rekod sumber: sosej untuk dipanggang, digoreng. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 100 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 11 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 280 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
sosej untuk dipanggang, digoreng(100 g)280 kalori
sosej untuk dipanggang, dibakar dalam ketuhar(100 g)247 kalori
sosej untuk dipanggang, dibakar atas gril(100 g)247 kalori
sosej untuk dipanggang, direbus(100 g)230 kalori
sosej untuk dipanggang, ringan, nilai purata(100 g)167 kalori
sosej untuk dipanggang, ringan, dibakar atas gril(100 g)179 kalori
sosej untuk dipanggang, tinggi kandungan daging, dibakar atas gril(100 g)270 kalori
sosej untuk dipanggang, ringan, dibakar dalam ketuhar(100 g)179 kalori
sosej untuk dipanggang, tinggi kandungan daging, dibakar dalam ketuhar(100 g)270 kalori
sosej untuk dipanggang, digoreng tanpa lemak(100 g)255 kalori
sosej untuk dipanggang, tinggi kandungan daging, Keju(100 g)226 kalori
sosej untuk dipanggang, Keju(100 g)233 kalori
sosej untuk dipanggang, nilai purata(100 g)230 kalori
sosej untuk dipanggang, tinggi kandungan daging, nilai purata(100 g)251 kalori
sosej untuk dipanggang, ringan, lemak 7%(100 g)139 kalori
sosej untuk dipanggang, mengandungi protein soya, nilai purata(100 g)212 kalori
sosej bratwurst(75 g)215 kalori
sosej untuk dipanggang, bratwurst, digoreng tanpa lemak(100 g)345 kalori
sosej untuk dipanggang, bratwurst, digoreng(100 g)368 kalori
sosej untuk dipanggang, tinggi kandungan daging, digoreng(100 g)328 kalori
sosej untuk dipanggang, tinggi kandungan daging, digoreng tanpa lemak(100 g)303 kalori
sosej untuk dipanggang, ringan, digoreng(100 g)231 kalori
sosej untuk dipanggang, ringan, digoreng tanpa lemak(100 g)201 kalori
sosej untuk dipanggang dengan keju, digoreng(100 g)307 kalori
sosej untuk dipanggang dengan keju, digoreng tanpa lemak(100 g)281 kalori
sosej untuk dipanggang dengan keju, dibakar dalam ketuhar(100 g)271 kalori
sosej untuk dipanggang dengan keju, dibakar atas gril(100 g)251 kalori
sosej untuk dipanggang dengan keju, tinggi kandungan daging, dibakar atas gril(100 g)243 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (100 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 50 g · Sederhana 100 g · besar 200 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini