Kalori Keju krim

1 sudu besar

22 kalori

Keju krim, rendah lemak, lemak 11%, asli tanpa perisa · kira-kira 15 g

Protein
1.1 g
Karbohidrat
0.6 g
Lemak
1.7 g
Serat
0.1 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Keju krim, rendah lemak, lemak 11%, asli tanpa perisa · satu item atau bahagian ≈ 15 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ sudu besar(8 g)11 kalori
1 sudu besar(15 g)22 kalori
2 sudu besar(30 g)44 kalori
3 sudu besar(45 g)66 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Keju krim, rendah lemak, lemak 11%, asli tanpa perisa · 1 sudu besar (15 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga22 kcal147 kcal
Protein1.1 g7.4 g
Karbohidrat0.6 g4 g
Lemak1.7 g11 g
Serat0.1 g0.5 g
Gula0.6 g4 g
garam0.11 g0.76 g

Kalori Keju krim setiap hidangan

1 sudu besar mengandungi tentang 22 kalori. Rekod sumber: Keju krim, rendah lemak, lemak 11%, asli tanpa perisa. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 15 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 1.1 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 147 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Keju krim, rendah lemak, lemak 11%, asli tanpa perisa(15 g)22 kalori
Keju krim, rendah lemak, lemak 20%, asli tanpa perisa(15 g)32 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu sudu besar (15 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Kandungan lemak, pemanis dan ramuan mempengaruhi nilai pemakanan. Jadual menerangkan produk Fineli yang dinamakan. Label bungkusan anda ialah sumber yang lebih khusus; kira bahan tambahan di atas makanan secara berasingan.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Tablespoon 15 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini