Kalori Emping dedak

1 sudu besar

16 kalori

bijirin sarapan, Emping dedak, emping gandum penuh · kira-kira 5 g

Protein
0.5 g
Karbohidrat
3 g
Lemak
0.1 g
Serat
0.6 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

bijirin sarapan, Emping dedak, emping gandum penuh · satu item atau bahagian ≈ 4.5 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ sudu besar(2 g)8 kalori
1 sudu besar(5 g)16 kalori
2 sudu besar(9 g)32 kalori
3 sudu besar(14 g)48 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

bijirin sarapan, Emping dedak, emping gandum penuh · 1 sudu besar (5 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga16 kcal358 kcal
Protein0.5 g11.3 g
Karbohidrat3 g65.7 g
Lemak0.1 g2.4 g
Serat0.6 g12.5 g
Gula1 g21.4 g
garam0.08 g1.69 g

Kalori Emping dedak setiap hidangan

1 sudu besar mengandungi tentang 16 kalori. Rekod sumber: bijirin sarapan, Emping dedak, emping gandum penuh. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 4.5 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 0.5 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 358 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu sudu besar (4.5 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Semak nama sumber untuk mengetahui sama ada makanan itu dimasak atau kering serta sama ada susu, minyak atau garam disertakan. Saiz hirisan roti berbeza-beza. Sapuan dan bahan tambahan di atas roti tidak termasuk.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Tablespoon 4.5 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini