Kalori Schnitzel ayam belanda

1 hidangan

426 kalori

Schnitzel ayam belanda, bersalut serbuk roti, dibakar dalam ketuhar · kira-kira 175 g

Protein
34.2 g
Karbohidrat
23.2 g
Lemak
21.6 g
Serat
0.9 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Schnitzel ayam belanda, bersalut serbuk roti, dibakar dalam ketuhar · satu item atau bahagian ≈ 175 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(88 g)213 kalori
1 hidangan(175 g)426 kalori
2 bahagian(350 g)852 kalori
3 bahagian(525 g)1,279 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Schnitzel ayam belanda, bersalut serbuk roti, dibakar dalam ketuhar · 1 hidangan (175 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga426 kcal244 kcal
Protein34.2 g19.6 g
Karbohidrat23.2 g13.3 g
Lemak21.6 g12.4 g
Serat0.9 g0.5 g
Gula5.4 g3.1 g
garam2.72 g1.56 g

Kalori Schnitzel ayam belanda setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 426 kalori. Rekod sumber: Schnitzel ayam belanda, bersalut serbuk roti, dibakar dalam ketuhar. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 175 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 34.2 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 244 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
Schnitzel ayam belanda, bersalut serbuk roti, dibakar dalam ketuhar(175 g)426 kalori
ayam belanda cordon bleu, digoreng(175 g)377 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (175 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 150 g · Sederhana 175 g · besar 195 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini