Kalori Rhubarb dengan taburan crumble

1 hidangan

222 kalori

rubarb bakar dengan salutan oat, Rubarba, emping oat · kira-kira 100 g

Protein
2.6 g
Karbohidrat
23.5 g
Lemak
12.2 g
Serat
2.4 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

rubarb bakar dengan salutan oat, Rubarba, emping oat · satu item atau bahagian ≈ 100 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(50 g)111 kalori
1 hidangan(100 g)222 kalori
2 bahagian(200 g)444 kalori
3 bahagian(300 g)666 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

rubarb bakar dengan salutan oat, Rubarba, emping oat · 1 hidangan (100 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga222 kcal222 kcal
Protein2.6 g2.6 g
Karbohidrat23.5 g23.5 g
Lemak12.2 g12.2 g
Serat2.4 g2.4 g
Gula14.5 g14.5 g
garam0.19 g0.19 g

Kalori Rhubarb dengan taburan crumble setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 222 kalori. Rekod sumber: rubarb bakar dengan salutan oat, Rubarba, emping oat. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 100 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 2.6 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 222 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (100 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Saiz unit dan resipi berbeza-beza. Jadual menerangkan produk Fineli yang dinamakan, bukan setiap jenama. Label bungkusan anda lebih khusus; kira inti dan bahan tambahan lain secara berasingan.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 80 g · Sederhana 100 g · besar 160 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini