Kalori Bar coklat berinti

1 unit

229 kalori

bar coklat dengan inti, nilai purata · kira-kira 45 g

Protein
3.6 g
Karbohidrat
27 g
Lemak
11.7 g
Serat
0.5 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

bar coklat dengan inti, nilai purata · satu item atau bahagian ≈ 45 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ keping(23 g)115 kalori
1 unit(45 g)229 kalori
2 keping(90 g)458 kalori
3 keping(135 g)687 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

bar coklat dengan inti, nilai purata · 1 unit (45 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga229 kcal509 kcal
Protein3.6 g8 g
Karbohidrat27 g60 g
Lemak11.7 g26 g
Serat0.5 g1.2 g
Gula26.1 g58 g
garam0.11 g0.25 g

Kalori Bar coklat berinti setiap hidangan

1 unit mengandungi tentang 229 kalori. Rekod sumber: bar coklat dengan inti, nilai purata. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 45 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 3.6 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 509 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu unit (45 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Saiz unit dan resipi berbeza-beza. Jadual menerangkan produk Fineli yang dinamakan, bukan setiap jenama. Label bungkusan anda lebih khusus; kira inti dan bahan tambahan lain secara berasingan.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 20 g · Sederhana 45 g · besar 60 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini