Kalori Salad kentang

1 hidangan

131 kalori

salad, Salad kentang dengan mayonis · kira-kira 80 g

Protein
1.2 g
Karbohidrat
7.9 g
Lemak
10.3 g
Serat
0.8 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

salad, Salad kentang dengan mayonis · satu item atau bahagian ≈ 80 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(40 g)66 kalori
1 hidangan(80 g)131 kalori
2 bahagian(160 g)262 kalori
3 bahagian(240 g)393 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

salad, Salad kentang dengan mayonis · 1 hidangan (80 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga131 kcal164 kcal
Protein1.2 g1.6 g
Karbohidrat7.9 g9.9 g
Lemak10.3 g12.9 g
Serat0.8 g1 g
Gula1.2 g1.6 g
garam0.57 g0.72 g

Kalori Salad kentang setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 131 kalori. Rekod sumber: salad, Salad kentang dengan mayonis. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 80 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 1.2 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 164 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
salad, Salad kentang dengan mayonis(80 g)131 kalori
salad, Salad kentang, Bawang besar, tanpa mayonis(75 g)53 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (80 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 20 g · Sederhana 80 g · besar 170 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini