Kalori Sup articok Jerusalem

1 hidangan

225 kalori

Sup articok Jerusalem berkrim · kira-kira 350 g

Protein
5 g
Karbohidrat
9.4 g
Lemak
12.8 g
Serat
23.9 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Sup articok Jerusalem berkrim · satu item atau bahagian ≈ 350 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(175 g)113 kalori
1 hidangan(350 g)225 kalori
2 bahagian(700 g)450 kalori
3 bahagian(1,050 g)675 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Sup articok Jerusalem berkrim · 1 hidangan (350 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga225 kcal64 kcal
Protein5 g1.4 g
Karbohidrat9.4 g2.7 g
Lemak12.8 g3.7 g
Serat23.9 g6.8 g
Gula6.7 g1.9 g
garam3.83 g1.09 g

Kalori Sup articok Jerusalem setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 225 kalori. Rekod sumber: Sup articok Jerusalem berkrim. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 350 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 5 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 64 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (350 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 200 g · Sederhana 350 g · besar 400 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini