Kalori Tomato hancur

1 hidangan

18 kalori

tomato, dihancurkan, dalam tin · kira-kira 80 g

Protein
0.4 g
Karbohidrat
2.8 g
Lemak
0.2 g
Serat
1.5 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

tomato, dihancurkan, dalam tin · satu item atau bahagian ≈ 80 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(40 g)9 kalori
1 hidangan(80 g)18 kalori
2 bahagian(160 g)36 kalori
3 bahagian(240 g)55 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

tomato, dihancurkan, dalam tin · 1 hidangan (80 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga18 kcal23 kcal
Protein0.4 g0.6 g
Karbohidrat2.8 g3.5 g
Lemak0.2 g0.2 g
Serat1.5 g1.9 g
Gula2.7 g3.4 g
garam0.08 g0.1 g

Kalori Tomato hancur setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 18 kalori. Rekod sumber: tomato, dihancurkan, dalam tin. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 80 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 0.4 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 23 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (80 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Nama sumber menunjukkan sama ada sayur itu mentah atau dimasak. Memasak mengubah kandungan air, manakala minyak untuk menggoreng dan sos menambah tenaga. Kira bahan tambahan yang tidak termasuk dalam rekod ini secara berasingan.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 40 g · Sederhana 80 g · besar 150 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini