Kalori Pasta bakar dengan ayam

1 hidangan

495 kalori

kaserol makaroni dan ayam, krim masakan (lemak sayuran) · kira-kira 300 g

Protein
36.2 g
Karbohidrat
26.5 g
Lemak
26.8 g
Serat
1.6 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

kaserol makaroni dan ayam, krim masakan (lemak sayuran) · satu item atau bahagian ≈ 300 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(150 g)248 kalori
1 hidangan(300 g)495 kalori
2 bahagian(600 g)991 kalori
3 bahagian(900 g)1,486 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

kaserol makaroni dan ayam, krim masakan (lemak sayuran) · 1 hidangan (300 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga495 kcal165 kcal
Protein36.2 g12.1 g
Karbohidrat26.5 g8.8 g
Lemak26.8 g8.9 g
Serat1.6 g0.5 g
Gula5.8 g1.9 g
garam1.7 g0.57 g

Kalori Pasta bakar dengan ayam setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 495 kalori. Rekod sumber: kaserol makaroni dan ayam, krim masakan (lemak sayuran). Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 300 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 36.2 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 165 kcal. Fineli.

Bandingkan cara penyediaan

Satu unit atau hidanganKalori, lebih kurang.
kaserol makaroni dan ayam, krim masakan (lemak sayuran)(300 g)495 kalori
Pasta bakar dengan ayam, Kokkikartano Snellman, hidangan siap dimakan(350 g)573 kalori
pasta ayam, saarioinen, hidangan siap dimakan(300 g)396 kalori

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (300 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 250 g · Sederhana 300 g · besar 350 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini