Kalori Daging lembu dan mi tumis

1 hidangan

541 kalori

Daging lembu dan mi tumis, sayuran wok · kira-kira 350 g

Protein
35.8 g
Karbohidrat
42.4 g
Lemak
24 g
Serat
5.6 g

Anggaran menggunakan saiz bahagian yang biasa. Kalori di sini bermaksud kilokalori (kcal). Saiz sumber dan bahagian

Berapa banyak kalori dalam bahagian anda?

Daging lembu dan mi tumis, sayuran wok · satu item atau bahagian ≈ 350 g

JumlahKalori, lebih kurang.
½ bahagian(175 g)270 kalori
1 hidangan(350 g)541 kalori
2 bahagian(700 g)1,082 kalori
3 bahagian(1,050 g)1,623 kalori

Nilai pemakanan bagi setiap hidangan dan setiap 100 gram

Daging lembu dan mi tumis, sayuran wok · 1 hidangan (350 g)

NutrienHidangan100 g
Tenaga541 kcal155 kcal
Protein35.8 g10.2 g
Karbohidrat42.4 g12.1 g
Lemak24 g6.9 g
Serat5.6 g1.6 g
Gula5.7 g1.6 g
garam2.22 g0.63 g

Kalori Daging lembu dan mi tumis setiap hidangan

1 hidangan mengandungi tentang 541 kalori. Rekod sumber: Daging lembu dan mi tumis, sayuran wok. Satu hidangan lalai dalam kalkulator ini bersamaan 350 g. Saiz dan resipi sebenar boleh berbeza.

Protein dalam hidangan ini kira-kira 35.8 g. Setiap 100 g, nilai tenaga adalah kira-kira 155 kcal. Fineli.

Kalori ditemui. Log mereka dalam Calotank.

Masukkan nama bahagian dan kalori anda untuk melihat apa yang tinggal dalam belanjawan harian anda. Pengelogan manual adalah percuma.

Soalan lazim

Berapa besar saiz hidangan dalam kalkulator ini?

Tetapan lalai ialah satu hidangan (350 g), berdasarkan ukuran untuk rekod Fineli ini. Separuh bermaksud separuh daripada jumlah itu. Pilih saiz yang paling hampir dengan hidangan anda; anggaran visual bukan ukuran yang ditimbang.

Bagaimanakah kalori dan nutrien dikira?

Kalkulator mendarabkan bilangan unit atau hidangan dengan berat hidangan daripada sumber dan nilai nutrien bagi setiap 100 g, kemudian membahagikannya dengan 100. Hanya nilai yang dipaparkan dibundarkan. Nilai pemakanan yang tiada ditunjukkan dengan tanda sengkang.

Adakah nilai ini sepadan dengan makanan yang saya makan?

Ini ialah anggaran bagi resipi yang dinamakan dalam pangkalan data. Kuantiti bahan, cara penyediaan dan saiz hidangan mempengaruhi hasilnya. Hidangan sampingan dan minuman tidak termasuk melainkan dinyatakan dalam rekod sumber. Gunakan panduan kalori makanan buatan sendiri untuk resipi anda.

Sumber, saiz bahagian dan kaedah

Nilai pemakanan dan berat sekeping/bahagian: THL, data terbuka Fineli 20.0, dimuat turun 2026-09-22. Calotank telah menambah nama bahagian harian dan mengira hasil daripada nilai sumber.

Saiz hidangan ialah contoh, bukannya cadangan hidangan atau jaminan berat bagi setiap unit makanan. Semak rekod sumber untuk bahagian yang boleh dimakan dan cara penyediaan. Pengiraan menggunakan berat hidangan bagi rekod khusus ini.

Contoh berat bahagian atau bahagian untuk makanan ini: Kecil 300 g · Sederhana 350 g · besar 400 g.

Pemakanan bahagian = bilangan item × berat satu item atau bahagian × nilai nutrien setiap 100 g ÷ 100. Pengiraan mengekalkan ketepatan sumber; hanya hasil yang dipaparkan dibundarkan. Nilai yang hilang muncul sebagai sempang. Menukar kalkulator tidak menyimpan atau menghantar input ke pelayan atau aplikasi.

Data terbuka Fineli · CC BY 4.0. Calotank adalah bebas dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh THL.

Calotank · dikemas kini